Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 10.05.2023 19:30
Кількість переглядів: 88

Фото без описуОнлайн-сервіси - забезпечення електронної взаємодії з органами ДПС

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що одним із пріоритетних напрямів роботи ДПС в умовах воєнного стану залишається розвиток онлайн-сервісів для задоволення потреб платників та забезпечення електронної взаємодії з органами ДПС. 

Податкова активно працює над трансформацією та спрощенням процедур адміністрування податків, автоматизації процесів обліку та контролю, що дозволяє просто і комфортно отримувати електронні послуги, легко і зручно сплачувати податки.

Взаємодія з органами ДПС здійснюється за допомогою Електронного кабінету, де платники мають змогу подати звітність, сплатити податки, отримати доступ до необхідної інформації, звернутись до органів ДПС за допомогою листування тощо.

У відкритій та приватній частинах Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), платники податків не відвідуючи податкові органи можуть скористатися сервісом «Дані про взяття на облік платників». 

Робота у приватній частині здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, що сертифікований у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. 
Для перевірки даних про взяття на облік платників податків достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків. 

 

Платники податків Львівщини сплатили до місцевих бюджетів близько 10 мільярдів гривень

Упродовж січня-квітня 2023 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів становили   9 млрд 810,4 млн гривень. Порівняно зі січнем - квітнем 2022 року надходження податків зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДПС у Львівській області, до місцевих бюджетів області збільшилась на  38 %, або на 2703,1 млн гривень.

У квітні 2023 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів становили 2556,4 млн гривень. Це на понад третину, або на 610,1 млн гривень більше, аніж за аналогічний період минулого року.

 

Оновлено довідники податкових пільг

На офіційному вебпорталі ДПС опубліковано нові довідники пільг, які затверджені 05.05.2023 року.

Платники податків можуть використовувати при заповнення податкової звітності:

– Довідник № 115/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, станом на 05.05.2023 року;

– Довідник № 115/2 інших податкових пільг станом на 05.05.2023 року.

Облік сум податкових пільг, отриманих суб'єктами господарювання, здійснюють на підставі інформації, наявної в поданих податкових деклараціях. 

Довідники містять інформацію із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також про початок та кінець дії пільг. 

 

З початку року понад 2,8 млрд грн надійшло до держбюджету ПДВ від платників Львівщини

Протягом січня-квітня 2023 року до загального фонду державного бюджету зібрано 8313,4 млн грн податків, зборів, інших обов’язкових платежів. Порівняно з січнем-квітнем 2022 року збір платежів збільшився на 23,7% або на 1590,4 млн гривень. 

Майже 34 відсотка від усіх надходжень до державного бюджету становить збір податку на додану вартість, якого з початку 2023 року надійшло  до бюджету майже 2819 млн грн, що  на 30,7% або на 662 млн грн більше, ніж у січні-квітні 2022 року.

Збір податку на додану вартість у квітні 2023 року становив  755,3 млн грн, що на 86,5% або на 350,2 млн грн більше порівняно з квітнем минулого  року.

 

«Декларування суми ПДВ до бюджетного відшкодування» – відеоролик від ДПС

Для зручності та допомоги платникам податків при складанні податкової звітності з податку на додану вартість та декларуванні суми ПДВ до бюджетного відшкодування Державна податкова служба України розробила відеоролик «Декларування суми ПДВ до бюджетного відшкодування».

У відеоролику надано роз’яснення щодо умов, за яких платники податку можуть заявити бюджетне відшкодування та на що слід звернути увагу при формуванні податкової звітності з ПДВ.

Переглянути відеоролик можна за посиланням  https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/9442.html

 

Податкова служба надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування платників податку на прибуток підприємств

Головне управління ДПС у Львівській області інформує, що  ДПС України  у листі від 04.05.2023 № 9846/7/99-00-21-02-01-07 надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування платників податку на прибуток підприємств. 

Зокрема, в листі зазначено, що наказом Міністерства фінансів України від 20.02.2023 № 101 внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 № 897, пов’язані з особливостями оподаткуванням платників податку на прибуток підприємств.

Наказ № 101 виданий із метою реалізації положень законів України: 

- від 21 червня 2022 року № 2330-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для діяльності індустріальних парків в Україні»; 

- від 29 липня 2022 року № 2480-IX «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо забезпечення стабільного функціонування ринку природного газу протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення»; 

- від 20 вересня 2022 року № 2600-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому»; 

від 03 листопада 2022 року № 2719-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» (далі – Закон № 2719); 

- від 03 листопада 2022 року № 2720-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі», введено в дію з 01 січня 2023 року. 

Детальніше про заповнення звітності з податку на прибуток підприємств у листі від 04.05.2023 № 9846/7/99-00-21-02-01-07 за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/78148.html 

 

Реєстр платників єдиного податку – в Електронному кабінеті 

Буська ДПІ  нагадує, що у відкритій та приватній частинах Електронного кабiнету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), платники податків мають доступ, зокрема до сервісу «Реєстр платників єдиного податку».

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), що сертифікований у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Для перевірки даних, зокрема, про дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником податків або дату виключення з реєстру платників єдиного податку достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.

Водночас інформація про юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету відсутня. Набори даних про юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи оприлюднюються на офіційному вебпорталі ДПС окремим файлом від основного Реєстру платників єдиного податку у форматі xlsx за посиланням: Головна/Відкриті дані/Рєстр платників єдиного податку. 

Звертаємо увагу, що в даному реєстрі не зазначається ставка єдиного податку для платників четвертої групи (юридичних осіб), оскільки відповідно до п. 293.9 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями ставка єдиного податку встановлюється залежно від категорії (типу) земель, їх розташування. 

 

За результатами 2022 року до податкової знижки платника податку включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям

Буська ДПІ повідомляє, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).   Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Законом України від 15.03.2022 року № 2120-IХ внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема, згідно з п. 21 підрозд. 1 розд. «Перехідні положення» ПКУ за результатами 2022 року до податкової знижки платника податку на доходи фізичних осіб у звітному податковому році включаються суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 ПКУ, у розмірі, що не перевищує 16 відс. суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

 

Ви запитували – ми відповідаємо

В Буській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо змін у податковому законодавстві  та оподаткування доходів громадян. На запитання платників відповідала начальниця відділу з надання  адміністративних та інших послуг Галина Гілевич.

 

Чи зобов’язаний військовослужбовець, який є учасником бойових дій, реєструватися у реєстрі волонтерів, якщо на його рахунок надходять кошти як благодійні внески для придбання для себе спеціальних засобів індивідуального захисту?

Ні, не зобов’язаний.

Оскільки отримані кошти спрямовуються військовослужбовцем - учасником бойових дій на придбання для себе спеціальних засобів індивідуального захисту або технічних засобів спостереження, то обов’язку реєструватися у Реєстрі у такого військовослужбовця не виникає.

Нагадуємо, що порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об'єднаних сил (ООС) затверджено наказом Мінфіну України від 30.10. 2014 № 1089 із змінами.

Якщо фізична особа, у тому числі, яка є військовослужбовцем, отримує кошти на свій розрахунковий рахунок для подальшого їх перерахування іншим військовослужбовцям – учасникам бойових дій для придбання спеціальних засобів індивідуального захисту з метою застосування положень підпункту «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу доцільно зареєструватися у Реєстрі.

 

Як отримати довідку про доходи через Електронний кабінет?

Фізична особа – платник податків може отримати  відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, скориставшись Електронним кабінетом ДПС (http://cabinet.tax.gov.ua).  Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів.

Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету надає можливість користувачу сформувати, підписати та надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді. 

Запит заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків. 

Відповідь на запит (Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді) можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» або у вкладці «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» переглянути Відповідь № 2, сформовану на поданий Запит. 

Скористатися цією послугою можуть всі без виключення громадяни, а також державні службовці або члени їх сімей при поданні щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь