Туристичні маршрути

Туристичний маршрут Галицька Венеція 
(пропонується туроператором «Відвідай»)

Мальовничі пейзажі Західного Бугу, прекрасні пам’ятки історії, культури та природи Надбужанщини
План туру: виїзд зі Львова (08:00) – Новосілки (екскурсія музеєм М.Шашкевича) – Новий Милятин (огляд костелу і озера з мінеральною водою) – Ракобовти (огляд могили С.Навроцького) – Волиця-Деревлянська (огляд церкви) – Буськ (обід і екскурсія по місту) – Куткір (огляд липової алеї і костелу) – Львів (повернення о 21:00).
Новосілки.
В цьому селі провів останні роки свого життя “Будитель Галицької України” о. Маркіян Шашкевич, з нагоди цього тут відкрито музей.

Новий Милятин.
В ньому збережені дві цікаві пам’ятки: костел Воздвиження Чесного Хреста (1740р.) та корчма-заїзд (XVIII ст.). В костелі колись зберігалася чудодійна ікона Ісуса з Милятина, вважалося, що якщо навколішки обповзти храм тричі та вклонитися чудотворній іконі, то можна було позбавитися невиліковних хвороб. Неподалік знаходиться озеро з мінеральною водою, серед якого вгору на декілька метрів б’є фонтан цієї води.

Ракобовти.
Тисячі людей ідуть сюди, адже тут похований стигматик Степан Навроцький, в якого з рук, чола, ніг та ран біля серця текла кров, також він передбачив багато подій з новітньої історії України. З часу поховання Степана Навроцького і дотепер село Ракобовти оминають лиха і катаклізми, а багато людей оздоровлюють біля його могили душу і тіло.

Волиця-Деревлянська.
В мальовничій місцевості на пагорбі над річкою розташована церква Вознесіння Господнього (1680р.), з чудовим семиярусним іконостасом роботи видатного художника Івана Рутковича, належить до найкращих шедеврів галицької архітектурної школи.

Буськ.
Місто, на гербі якого зображено бузька (лелеку), називається “Галицькою Венецією” недарма, бо лежить на 5 річках і з’єднане 30 мостами. Нащадки древніх бужан, якими керував слов’янський князь Бож, дуже гордяться тим, що тут встановлений перший в країні монумент з нагоди незалежності України.
Буськ славиться своїми архітектурними пам’ятками: палац графа Бадені з парком (XVIII ст.), зразком галицької народної архітектури - дерев’яною церквою святого Онуфрія (1680р.), дерев’яною церквою святої Параскеви (1708р.) з живописом Леонтовича й Сірського та костелом святого Станіслава (1795р.).

Куткір.
Відоме в минулому містечко, в якому народилася художниця Софія Караффа-Корбут. В центрі села доживають останні дні руїни величного в минулому костелу, в якому колись зберігалася чудотворна ікона Марії Сніжної. Найвизначнішою принадою містечка є “Липова алея вічного кохання”, яку посадила графиня Вероніка в пам’ять про кохання до офіцера Станіслава.


 

Туристичний маршрут Скарби Бузеччини
( тур вихідного дня для всіх вікових категорій туристів)


09.00 – Зустріч з групою у центральній частині міста Буськ. Знайомство з групою та організаційні питання.
09.15 – Екскурсія по місту. Відвідування: Площа Ринок, Буська ратуша, Палац графа Бадені( 1810 р.), Церква Св. Параскеви( 1708 р.), Церква Св. Онуфрія( 1680 р.), Костел Св. Станіслава ( 1780 р.), Церква Св. Миколая ( 1938 р.), Синагога 18 ст.
12.30 – С. Кути. Відвідування Церкви Св. Михаїла (1697 р.), Собор Пресвятої Богородиці ( 1750 р.)
13.30 - Виїзд у селище Олесько. Огляд: Олеський замок, Комплекс монастиря капуцинів 1739 р., Костел св. Трійці XVI ст.
16.45 – Огляд с. Волиця - Деревлянська. Церква Вознесіння Господнього..
17.30 – Виїзд у с. Новий Милятин. Екскурсія селом: Корчма XVIII ст, сірководневе озеро
18.15 – Виїзд у селище Красне. Огляд: Церква Св. Пророка Іллі ( 1750 р.), Пам’ятник Летунам, Могила Василя Кука, музей с. Красне
19.00 – Виїзд у місто Буськ.
Після зустрічі з групою у центральній частині міста Буськ відбувається екскурсія. 

Відвідування: Площа Ринок. Вона завжди була центром громадського життя. В цьому мальовничому серці міста досі збереглись ошатні дво-три поверхові будиночки. Осяяна ранковим сонцем, вона зачаровує гостей міста своєю неповторною архітектурою 

Буська Ратуша. Ця споруда, як не дивно – нова, збудована 1999 р. Проте, на місці, де зведена ця будівля, був будинок повітового суду. Нині у ратуші – Буська міська Рада та Податкова інспекція.

Палац графа Бадені. Палац збудував 1810 р. Войцех Мір. Це -двоярусна будівля, з головним корпусом та бічними крилами. Прикраса палацу - двоярусний портик із іонічними колонами та балконом з балюстрадою. Палац був пошкоджений 1932 р., проте, опісля - відновлений. 

Церква Св. Параскеви. Збудована у 1708 р. в традиційному народному стилі на мальовничому пагорбі. Своєю структурою церква нагадує ротонду з чудовим народним вівтарем і притвором.

Церква Св. Онуфрія. Церкву збудовано 1680 р. Вона розташована в мальовничому місці на Волянах. При церкві 1864 р. з'явилась оригінальна каплиця. її споруджено в дуплі тисячолітнього дуба, який в обхваті мав 6 метрів.

Костел Св. Станіслава. Новий костел збудовано за проектом відомого європейського зодчого Бернарда Меретина і відкрито 1780 р. Ґрунт під костел було надано привілеєм короля Станіслава Августа Понятовського.

Церква Св. Миколая збудована за проектом Євгена Нагірного. На місці старенької дерев'яної церкви перед Першою світовою війною вирішено збудувати цегляну церкву. Фундаменти закладено ще до 1914 р. Для богослужінь поряд з новобудовою було споруджено дерев'яну каплицю, за деякими свідченнями - подарунок архікнягині Анни.

Синагога. Єврейська громада в Буську бере початок ще з XVI ст. Відомо, що за переписом 1864 р. у Буську проживало 5297 осіб, з них 1566 євреїв, що ста¬новило майже 35 % жителів міста. Євреї селилися переважно в центральній частині міста і мали у власності більшість міських крамничок. Біля площі Ринок збереглася колись величава синагога, її збудовано у XVIII ст. 

Також в м. Буську знаходиться найстаріший у східній Європі кіркут

Виїзд у с. Кути. Відвідування Церкви Св. Михаїла. Побудована у 1697 році майстром Григором Гебичим тризрубною, триверхою з каркасною дзвіницею над бабинцем і піддашшям, яке обходить церкву по периметру і опирається на випусти вінців зрубів. У 2011 році проведені реставраційні роботи.

Церква Собору Пресвятої Богородиці. Розташована в південній околиці села. В 30-х рр.. ґонтове покриття замінене на цинковану бляху. Церква складається з квадратного в плані центрального зрубу, меншого квадратного бабинця та гранчастого пятистінного вівтаря. Пізніше до вівтаря добудована захристія, а до бабинця критий присінок.

Виїзд у селище Олесько. Огляд Олеського замку. Олеський замок — пам'ятка архітектури та історії XIII–XVIII століття. Уперше згаданий в історичних джерелах 1327 року: замок перейшов у володіння князя Юрія — сина мазовецького князя Тройдена і руської княжни Марії (дочки Юрія І), запрошеного боярами на галицько-волинський королівський (князівський) престол після згасання роду Романовичів.

Комплекс монастиря капуцинів1739р. Пам’ятка архітектури пізнього бароко і рококо. Доля монастиря тісно пов'язана із історією замку, що наприкінці XVII століття все більше втрачав фортифікаційно-захисну функцію і перетворювався власниками на палацову споруду.

Костел св. Трійці XVI ст. Заснований у 1481 році Петром Сененським, в 1545 році набув сучасного вигляду, в 1597 р. посвячений. Наступний будівельний етап відноситься до 1625-1627 рр., коли по замовленню Івана Даниловича добудовані дві бічні каплиці. На поч.. ХІХ ст. пам’ятка горіла, в результаті чого завалилися склепіння, були пошкоджені каплиця, вежа з дзвонами, захристія. Відновлений після 1809 року. Повторно горів у 1814 р., після чого в 1847 р. відбудований.

Виїзд у с. Волиця – Деревлянська. Церква Вознесіння Господнього. Розташована в мальовничій місцевості на околиці села, на невисокому
пагорбі над річкою Західний Буг. 

Виїзд у с. Новий Милятин. Корчма XVIII ст. Одноповерхова барокова аустерія побудована з цегли в формі літери Н. При головному фасаді до др.. пол. ХХ ст.. існувала створена навісом покрівлі галерея на кам’яних стовпах, котра акцентувала бароковий фронтон над мансардним приміщенням.

Сірководневе озеро. На території села крім багатьох пам’яток культурної спадщини розташоване й унікальне сірководневе озеро. З глибокої свердловини фонтаном на декілька метрів б'є вода зеленкуватого кольору з запахом сірки (сірководню). Місцеві жителі, жителі навколишніх сіл, Буська, Кам'янки-Бузької і навіть Львова залюбки проводять свій вільний час біля джерела.. 

Виїзд у селище Красне. Огляд: Церква Св. Пророка Іллі. Найстарішою пам’яткою селища є церква в бойківському стилі. Пам’ятку архітектури збудовано в 1750 році з соснових брусів. Розташована в центрі селища на правому березі ріки Гологірки. Датується за написом на одвірку захристії.
Пам’ятник летунам та Могила Василя Кука.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь