Юрій Мочульський

ЮРІЙ МОЧУЛЬСЬКИЙ (06.05.1995 -29.08.2023)

Юрій народився та зростав у селі Купче Буського району Львівської області. Навчався у Буській загальноосвітній школі І – ІІІ ст.№1. З 12 років займався легкою атлетикою при дитячо-юнацькій спортивній школі  міста Буська. Згодом пройшов фізичну підготовку у Терезинському центрі олімпійської підготовки, що знаходиться в м. Біла Церква.

Після закінчення з відзнакою Львівського ВПУ №20 та здобувши професію автомеханіка, юнак  вступив до Львівського державного університету фізичної культури та спорту ім. І. Боберського. Здобув звання кандидата в майстри спорту з гірського бігу.

Юрій професійно займався бігом  на середні дистанції в КЗ «ДЮСШ ім. О.Дем’янюка», неодноразово виборював нагороди на обласних та всеукраїнських змаганнях з бігу на середні дистанції, був членом збірної команди Львівської області.

Працював за кордоном. У перший день війни повернувся захищати  рідну країну, поповнивши лави 103-ої окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ з позивним «Рижий».  Після поранення та реабілітації Юрій проходить наполегливу фізичну та військову підготовку, отримує звання старший сержант і повертається на захист країни до полку Національної Гвардії  України «Азов».

Справжній воїн. Відважний, цілеспрямований, готовий йти вперед і не зупинятись.

«Здобуду Українську державу,  або загину в боротьбі за неї» - 07.08.2023 р. «РИЖИЙ» - так підписав «Подяку» від полку «Азов» Юрій Мочульський.

На жаль,  29 серпня 2023 року  під час штурму ворожих позицій біля  населеного пункту Кремінна Луганської області він віддав своє життя, відстоюючи незалежність і територіальну цілісність країни.

Хороший командир, свідомий громадянин, цілеспрямований,  вірний товариш,  надзвичайної доброти людина, завжди позитивний, усміхнений, привітний, доброзичливий, коханий чоловік, люблячий син, дорогий брат назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів, односельчан, усіх тих, хто його знав.

Похований захисник на кладовищі в рідному селі Купче.

Ти – наш Герой! Вічна память та шана Герою!

Указом Президента України №35/2024 від 29 січня 2024 року «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові старшого сержанта МОЧУЛЬСЬКОГО Юрія Григоровича  нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).