Петро Хорош

Фото без описуПЕТРО ХОРОШ (02.09.1986-06.11.2023)

Петро народився та зростав у м.Буську,  тут навчався у місцевій  середній школі №2.

Після її закінчення працював на будівництві. Згодом проходив строкову військову службу  в Збройних Силах України.

Надалі знову була робота в одній з приватних будівельних фірм.

Навесні 2014 року після вторгнення російських окупантів в Автономну Республіку Крим та на схід України Петро був мобілізований. Службу проходив спочатку у в/ч НГУ 3002, а у вересні цього ж року став кулеметником батальйону оперативного призначення в/ч 3017 НГУ, перебував в зоні проведення Антитерористичної операції (ООС), пройшов пекло Дебальцеве.

Після демобілізації повернувся до улюбленої справи – будівельника, влаштувавшись на роботу у м.Радехів. Тут одружився і залишився на постійне місце проживання. У молодої сім’ї народилася донька Анастасія.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну ні на мить не вагаючись, маючи бойовий досвід, став до лав  5 роти 2-го стрілецького батальйону військової частини 3035 Національної Гвардії України, яка дислокувалася у Словянську Донецької області. Разом з побратимами старший солдат Петро Хорош був на найважливіших і водночас найважчих ділянках фронту, пройшов військовий вишкіл у Великій Британії.

6 листопада 2023 року під час виконання бойового завдання  біля с.Іванове на Харківщині  захисник героїчно загинув, з честю виконавши свій синівський і громадянський обов’язок перед Батьківщиною.

Петру назавжди 37 років… В нього залишилася дружина Іванна, донька, батьки, друзі.

Поховали  Героя  на кладовищі у м.Радехів 15 листопада 2023 року.

Указом Президента України:

•  №96/2024 «Про відзначення державними нагородами»  найгвардійця - старшого солдата Хороша Петра Михайловича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові (посмертно);
  • №500/2023  «Про відзначення державними нагородами»  старшого солдата Хороша Петра Михайловича нагороджено  медаллю “За військову службу Україні”;
  • №53/2016 Хороша Петра Михайловича нагороджено відзнакою «За участь в антитерористичній операції».