Протидія домашньому насильству

Фото без опису

Домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

ОСОБА, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА — це особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.

ФОРМИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА:

ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО ПСИХОЛОГІЧНЕНАСИЛЬСТВО ЕКОНОМІЧНЕ                НАСИЛЬСТВО СЕКСУАЛЬНЕНАСИЛЬСТВО
заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті. словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю. умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися. будь-які ДІЯННЯ сексуального характеру (примушування до сексу або до спостерігання за статевими зносинами інших людей, дотики до інтимних частин тіла тощо), вчинені без згоди особи.

Законодавство: Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text)

Цей Закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило

НЕ МОВЧАТИ!

Телефони гарячих ліній

• 102 —  районний відділ поліції головного управління Національної поліції;
  • 103 — швидка медична допомога;
  • 15-47 — Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на насильства щодо дітей. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними;
  • Правова допомога 0 800 213 103 ( безкоштовно і цілодобова)

Національна гаряча лінія з питань протидії домашнього насильства

«Не мовчи –дзвони! Разом ми попередимо насильства»

0800 500 335      або       386  з  мобільного

Анонімно, безкоштовно та цілодобово постраждалі від домашнього насильства можуть отримати підтримку та допомогу на «гарячій» лінії. Поради щодо того, як себе поводити, куди звертатися, юридична та психологічна консультації будуть надані конфіденційно. Лінія корисна на стадії запобіганню домашньому насильству. Також більшість звернень, що фіксуються, стосуються допомоги при психологічному насильстві.

Отримати консультацію фахівців Національної гарячої лінії можна також за:

• мобільним телефоном: 11-61-23
  • мобільниим та стаціонарним телефонами 080-050-03-35
  • скайпом: lastrada_ukraine
  • онлайн-зверненням на сайті https://la-strada.org.ua/ucp_mod_support_ask_1.html
  • електронною поштою info@la-strada.org.ua