Петро Якимів

ПЕТРО ЯКИМІВ (12.07.1990-30.03.2022)

Народився в багатодітній родині в селі Старий Милятин Буського району, тепер Золочівського району Львівської області.

Петро був шостою дитиною в сім’ї, зростав добрим, щирим, життєрадісним, працьовитим хлопцем. Навчався в Новомилятинській ЗОШ І-ІІІст. Після закінчення школи навчався в Природничому коледжі в м. Львові, пізніше в Львівському Університеті імені Ів. Франка.

У 2013 році був призваний до лав ЗСУ. З 2014 р. по 2017 р. брав участь у АТО. Петро був поранений в Попасній і лікувався у Львові. Нагороджений нагрудним знаком «Учасник АТО». Захищав незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України безпосередньо у Донецькій, Луганській, Херсонських областях. Мужньо з побратимами «тримав» Луганський аеропорт.

В 2017 році повернувся до цивільного життя. Згодом одружився. Разом зі своєю дружиною Орисею виховував трьох дітей: Артема, Злату, Діану.

З перших днів війни, не вагаючись пішов добровольцем в ту ж саму 24 ОМБР імені короля Данила. Дружина і рідні не знали де саме перебуває Петро, про те він завжди казав, що «все добре».

Внаслідок бойового зіткнення та масового артилерійського обстрілу поблизу н.п. Попасна 30.03.2022 року Петро загинув. Похований у Жовтанцях, що на Львівщині.

Петро був люблячим сином, братом, чоловіком, батьком. Він завжди казав: « Душу - Богові! Життя - Україні! Честь - собі!». Вічний біль і вічний сум за найкращим, сином, батьком, чоловіком, братом. Вірний син України до останнього подиху був вірним Присязі, неймовірно вірив у перемогу, надихав патріотизмом інших.

Завжди у пам’яті людей він залишиться  людиною честі, справжнім патріотом, яким захоплювались, як людиною і воїном.

Указом Президента України №359/2022 від 22 травня 2022 року «Про відзначення державними нагородами України»

за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі сержанта ЯКИМІВА Петра Мар’яновича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня  (посмертно).

30 березня 2024 року Петра Якиміва посмертно нагородили орденом "Хрест Героя".

Довідково:

«Хрест Героя» - це нагорода, яку започаткували в 24 ОМБр імені короля Данила. Її запровадили, щоб вшанувати памʼять і подвиг усіх загиблих побратимів з 2014 року у війні з Росією.