Газове паливо (Природний газ)

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

Підстава для публікації обгрунтування: постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №631 і від 11.10.2016 №710»

Предмет закупівлі:

 

ДК 021:2015:09120000-6: Газове паливо (Природний газ) UA-2023-11-29-008476-a

 

1. Обґрунтування розміру бюджетного призначення:

Розмір бюджетного призначення визначений  згідно проекту бюджету на 2024 рік.

 

2. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Природний газ (природний газ, нафтовий (попутний) газ, газ (метан) вугільних родовищ та газ сланцевих товщ) – корисна копалина, яка є сумішшю вуглеводів та не вуглеводних компонентів, перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск – 760мм ртутного стовпа і температура - 20°С) і є товарною продукцією. Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання газу.

 

За одиницю виміру кількості природного газу при його обліку приймається один кубічний метр (куб.м), приведений до стандартних умов: температура (t) = 20градусів за Цельсієм, тиск (P) = 760мм ртутного стовпчика (101,325кПа). Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єктів замовника становить 18тис.куб.м

 

Учасник при формування ціни повинен врахувати усі платежі (окрім розподілу), які можуть бути ним понесені у ході виконання договору про закупівлю.

 

Під час виконання договору про закупівлю учасник зобов’язується дотримуватися передбачених чинним законодавством вимог щодо застосування заходів із захисту довкілля.

 

Термін постачання – 01 січня-15 квітня 2024року (включно).

 

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що закуповується, повинні відповідати технічним умовам та стандартам, передбаченим Законом України, діючим на період постачання товару, зокрема, Закону України «Про ринок природного газу» №329-VІІІ від 09.04.2015 (далі – Закон №329-VІІІ), Правилам постачання природного газу, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2496, Кодексу газотранспортної системи, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2493 (далі – Кодекс №2493), Кодексу газорозподільної системи, затвердженому постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2494 (далі – Кодекс №2494), іншим нормативно-правовим актам, прийнятим на виконання Закону №329-VІІІ.

Якість, фізико-хімічні показники (ФХГІ) та інші характеристики природного газу, який постачається замовнику, повинні відповідати вимогам визначених Кодексом №2493 та Кодексом №2494.

3. Обґрунтування очікуваної вартості:

Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання (річного та місячного) обсягу природнього газу за календарний рік (бюджетний період) 2023 року.

Так, 22 серпня 2023 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №896 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022р. №812», цими змінами продовжено дію постанови від 19 липня 2022 р. Кабінету Міністрів України №812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» (Із змінами і доповненнями) (далі – Постанова № 812).  Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Постанови №812 спеціальні обов’язки покладені на ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” – щодо забезпечення постачання природного газу споживачам, що є бюджетними установами відповідно до Бюджетного кодексу України, закладам охорони здоров’я державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо), закладам охорони здоров’я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо) (далі – бюджетні установи) на умовах передбачених пунктом 6 Постанови №812. Відповідно до вказаного пункту встановлено, що ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2023 р. по 15 квітня 2024р. р. (включно) природний газ бюджетним установам на умовах договору постачання, за ціною, що становить 16390 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед).

З урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, ціна газу за 1000куб.м становить 16553,89грн з ПДВ.

Враховуючи все вище описане, виникають підстави для розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі – природного газу на підставі пункту 3 розділу III Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, що затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 року № 275, а саме: розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів. Очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів (відповідно до постанов, наказів, інших нормативно-правових актів органів державної влади, уповноважених на здійснення державного регулювання цін у відповідній сфері), визначається як добуток необхідного обсягу товарів/послуг та ціни (тарифу), затвердженої відповідним нормативно-правовим актом, що розраховується за такою формулою:  ОВрег = V * Цтар,де: ОВрег – очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів;V – кількість (обсяг) товару/послуги, що закуповується; Цтар – ціна (тариф) за одиницю товару/послуги, затверджена відповідним нормативно-правовим актом.

Враховуючи вищенаведене, Замовник розрахував очікувану вартість закупівлі відповідно до планових бюджетних призначень на 2024 рік та виходячи з потреб природного газу на опалювальний період з січня по квітень включно 2024 року.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь