Віктор Каштелянський

ВІКТОР КАШТЕЛЯНСЬКИЙ (20.01.1993-13.05.2023)

Віктор народився в селі Топорів Буського району Львівської області.  Тут зростав, навчався у школі. Маючи добре серце, завжди опікувався слабшими, завжди був готовий прийти на допомогу.

Продовжив навчання у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут. Вищу освіту здобув в Інституті телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, паралельно з цим навчався на військовій кафедрі Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Молодший лейтенант запасу в 2015 р. під час п’ятої хвилі мобілізації, не вагаючись, став на захист своєї Батьківщини. Перебуваючи на посаді начальника центру зв’язку 58 мотопіхотної бригади, отримав звання «лейтенант».

Після демобілізації молодий, енергійний прагнув реалізувати свої мрії.

Ранок 24 лютого 2022 р. змінив його життя зі звичного, мирного на тривожне, воєнне, сповнене небезпек. Віктор, не роздумуючи, приступив до виконання свого обов’язку з захисту держави разом зі своїми побратимами - воїнами ООС (АТО) у складі 80-ої окремої десантно-штурмової Галицького бригади Збройних Сил України. Служив на посаді заступника командира роти, інструктором з повітряно-десантної підготовки аеромобільного батальйону.

«Віктор мав дуже товариську натуру,  легко спілкувався з людьми, знаходив друзів. Безконфліктний, порядний, виконавський. У навчанні – сумлінний і старанний. З друзями, з якими познайомився ще під час навчання, до останнього часу підтримував зв’язок. Таким він і залишиться в нашій пам’яті назавжди», – розповів викладач Віктора, заступник директора ІТРЕ Володимир Миколайович Фаст.

Загинув Віктор 13 травня 2023 року поблизу населеного пункту Іванівське Бахмутського району Донецької області від  осколкових поранень  під час виконання бойового завдання з захисту суверенітету та територіальної цілісності держави.

Поховали захисника на кладовищі в рідному селі Топорів.

Йому навіки 30… У Віктора залишилися батьки, дві молодші сестри, три племінники, рідні, друзі та побратими.

Указом Президента України від 18.07.2023 438/2023 старшого лейтенанта Каштелянського Віктора Володимировича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст. (посмертно).