Порядок складення, подання та розгляду запитів
Додаток 1 до розпорядження
міського голови
від 05.03.2021 р. № 34
ПОРЯДОК
складення, подання та розгляду запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Буська міська рада
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм складення та подання запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Буська міська рада.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених в Законі
України «Про доступ до публічної інформації».
3. Доступ до публічної інформації, розпорядником якої є міська рада, забезпечується шляхом надання інформації за запитами на отримання публічної інформації.
4. Дія цього Порядку не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян.
5. Доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні міської ради та її виконавчого апарату забезпечується шляхом:
1) оприлюднення публічної інформації в засобах масової інформації (далі – ЗМІ);
2) розміщення публічної інформації на офіційному веб-сайті міської ради та/або інформаційному стенді міської ради;
3) надання інформації за запитами на інформацію.
6. Доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні міської ради та її виконавчого апарату обмежується, якщо такі дані чинним законодавством України віднесено до інформації з обмеженим доступом.
IІ. Складення та подання запитів на отримання публічної інформації
1. Запит на отримання публічної інформації (далі - запит) подається до міської ради фізичною або юридичною особою, об’єднаннями громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
2. Запит може бути індивідуальним або колективним.
3. Письмовий запит подається в довільній формі.
4. Запит повинен містити:
прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
5. Для подання письмового запиту запитувач може використати форму запиту, яка затверджена відповідним розпорядженням голови міської ради.
6. Під час подання запиту запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
7. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування міської ради, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
IІI. Розгляд запитів та надання інформації за запитами
на отримання публічної інформації
1. Запит на одержання публічної інформації (далі – запит), яка знаходиться у володінні міської ради та її виконавчого комітету підлягає в день надходження попередньому розгляду та реєстрації у відділі організаційної, інформаційної роботи та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради.
2. Строк виконання запиту становить не більше 5 робочих днів від дня його реєстрації.
У разі якщо запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, відповідь на такий запит надається не пізніше 48 годин від дня його одержання. При цьому запитувач повинен обґрунтувати вимогу термінового розгляду інформації.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, міська рада може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку міська рада повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
3. У випадку подачі запиту в усній формі, особа відповідальна за реєстрацію документів, або фахівець, що заміщає його відповідно до посадових обов’язків, оформляє запит на паперовому носії зі слів запитувача інформації. При цьому на останньому аркуші документа вказується прізвище фахівця, що оформив запит, його посада, контактний номер телефону та підпис.
4. Після реєстрації запит розглядається головою міської ради, після чого (у разі необхідності) у встановленому порядку дається доручення відповідному (-им) структурному(-им) підрозділу(-ам) оперативно надати до відділу організаційної, інформаційної роботи та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради інформацію та документи, необхідні для задоволення запиту.
5. Відповідальною особою відділу організаційної, інформаційної роботи та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради, або фахівцем, що заміщає її відповідно до посадових обов’язків, ведеться журнал обліку запитів на інформацію із зазначенням реквізитів запиту, прізвища виконавця та дати виконання, та формуються звіти про задоволення запитів на інформацію, які оприлюднюються щомісяця, до10 числа місяця наступного за звітним.
6. Відповідь на запит, підписана головою міської ради, реєструється у відділі організаційної, інформаційної роботи та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради та спрямовується запитувачу інформації.
7. У разі якщо міська рада та її виконавчий комітет не володіють запитуваною інформацією, але їм відомо, хто нею володіє, запит направляється належному розпоряднику інформації з одночасним повідомленням про це запитувача. У цьому випадку запит та повідомлення запитувача надсилаються головою міської ради.
Якщо власник інформації не відомий, запитувач інформації повідомляється про це із вказівкою причин, за якими неможливо надати інформацію.
8. Робота з особами, що звернулися із запитом, здійснюється в адміністративній будівлі Буської міської ради (м. Буськ, вул. Львівська, 2, кабінет відділу організаційної, інформаційної роботи та господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради).
9. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів;
4) не дотримано вимог щодо складання та подання запиту на інформацію,
передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:
- прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
IV. Плата за надання інформації
1. Інформація на запит надається безоплатно.
2. Відшкодування запитувачем фактичних витрат на копіювання або друк документів здійснюється в разі, якщо задоволення запиту потребуватиме виготовлення більш як 10 сторінок, починаючи з першої сторінки.
3. Розмір фактичних витрат на копіювання та друк визначається розпорядженням голови міської ради в межах граничних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».
4. У разі надання особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
V. Відмова та відстрочення в задоволенні запиту
на отримання публічної інформації
1. У задоволенні запиту може бути відмовлено в разі, якщо:
міська рада не володіє і не зобов’язана відповідно до своєї компетенції, передбаченої чинним законодавством України, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
запитувач не оплатив фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 2 розділу IV цього Порядку;
не дотримано вимог до складення та подання запиту, передбачених розділом IІ цього Порядку та частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
VІ. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності
1. Рішення, дії чи бездіяльність працівників міської ради з питань доступу до публічної інформації можуть бути оскаржені відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».