Роман Банах

РОМАН БАНАХ (09.02.2000-22.07.2023)

Роман народився у селі Старий Милятин Буського району, тепер Золочівського району Львівської області.  З 2006 року навчався   Новомилятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів.  У 2008 році трагічно загинув батько й Роман з братом Назаром та сестрою Галиною переїхали у м. Львів до родичів. Діти навчалися у Винниківській загальноосвітній школі -інтернаті.

У 2013 році  сім’я повернулася до рідної хати, Роман продовжив навчання у Новомилятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Юнак був спокійним, скромним та  врівноваженим, любив працювати на землі,  мріяв стати трактористом.

Після закінчення 9 класу Роман вступив в  Олеський професійний ліцей та здобув спеціальність тракториста. Коли став повнолітнім, то опікувався молодшим братом Назаром та старшою сестрою Галиною.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну   підписав  контракт та  став бойовим медиком 24-ої окремої механізованої бригади ім. Короля Данила, рятував життя своїм побратимам.

22 липня 2023 року під час бойового зіткнення з противником поблизу н.п. Озарянівка Донецької області від дії вибухової хвилі та ураження осколками Роман отримав поранення, несумісні з життям. Обірвалося  життя юнака, сповненого життєвої енергії, мрій про щасливе життя у мирній Україні.