Богдан Рубаха

БОГДАН РУБАХА (14.10.1982-15.05.2023)

Народився в с. Старий Милятин Буського району Львівської області.

Навчався в Новомилятинській середній школі, яку закінчив в 2000 році. Богдан любив малювати, був активним учасником спортивних заходів, грав у футбол за місцеву команду ФК «Милятин».

В 2000-2005 рр. навчався у Львівській Національній Академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, де отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Зооінженерія».

Працював у «Львівселекплемцентрі» провідним зоотехніком, згодом у Буському територіальному центрі – завідуючим стаціонарного відділення, певний час перебував за кордоном.

Богдан був активним учасником Революції Гідності. З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну став на захист рідної землі: проходив службу та виконував бойові завдання по обороні м. Києва та Київської області в складі 1-го Окремого батальйону Української добровольчої армії.

З квітня 2022 року був членом добровольчого формування Запорізької територіальної громади «Хортицький полк», який виконував бойові завдання в Запорізькій області м. Гуляйполе, с. Полтавка, с. Малинівка, с. Новомиколаївка та інші.

З вересня 2022 року проходив службу в Золочівському РТЦК та СП в м. Буськ. В січні 2023 року закінчив курси у Військовій Академії м. Одеса та отримав звання молодшого лейтенанта. Після курсів служив в м. Моршин, був командиром 3 стрілецької роти військової частини А4821 в м. Кам’янка-Бузька.

З 1 травня 2023 року брав участь у заходах необхідних для забезпечення оборони України в Донецькій області.

15 травня 2023 р. воїн загинув під час виконання бойового завдання поблизу м. Часів Яр Бахмутського району Донецької області.

Друзі та знайомі, односельчани пам’ятають його як людину честі, справжнього патріота і воїна, розумного, доброго, сміливого, справедливого і життєрадісного. Він, як усі, мріяв про свій затишний дім, сім’ю, посадив сад, у якому навесні на кожному суцвітті, на кожній квіточці чекав, коли будуть дзижчати бджоли, його бджоли.

Богдан Рубаха з честю виконав свій військовий обов’язок, ставши на захист Української держави, її суверенітету та територіальної цілісності.

Нагороджений медаллю "За мужність" (посмертно) командиром 420-го окремого стрілецького батальйону 68 окремої єгерської бригади 20.04.2024 №05.