Богдан Мороз

БОГДАН МОРОЗ ( 21.02.1990 – 14.08.2023 )

Богдан народився та зростав у с.Ожидів. З 1996 по 2007 роки навчався в місцевій школі. Однокласники пам’ятають його, як відвертого, щирого, веселого, сміливого хлопця, який вмів самостійно долати труднощі. Учителі згадують, що юнак був уважний, працьовитий, любив спорт, був учасником шкільних та районних спортивних змагань, а ще відзначався активністю в громадському житті класу. І в школі, і в селі хлопця оточувало багато друзів та знайомих. Таких як він прийнято називати  душа компанії. «Він і правда був тією «душею». До нього всі тягнулись, любили та поважали ще з дитинства», — говорить мама Оксана.

У 2007 році  Богдан вступив до Львівського професійного художнього ліцею, після закінчення якого працював за спеціальністю будівельника.     Коли розпочалася повномасштабна війна з росією, він  з 14 вересня 2022 року став на захист України, виконуючи обов’язки навідника у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Загинув у бою 14 серпня2023 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Новомихайлівка Покровського району Донецької області.

Похований  на  Ожидівському  кладовищі.

У Героя залишилися  мати, батько та дві сестри.

Указом Президента України №23/2024 від 25 січня 2024 року «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку солдата МОРОЗА Богдана Ярославовича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня  (посмертно).