Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 25.01.2022 10:36
Кількість переглядів: 277

Фото без описуФіскалізація у деталях: ДПС підготувала відеороз’яснення

Буська  ДПІ повідомляє, що ДПС України у рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії надає практичну інформаційну підтримку суб’єктам господарювання, зокрема, стосовно фіскалізації, яка відбулася з 1 січня 2022 року. Відеороз’яснення "Фіскалізація у деталях" розміщена за посиланням

 https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/instrukcii/8508.html

В цьому відео підприємці знайдуть відповіді на основні питання щодо розрахункових операцій.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервіс “InfoTAX”.

 

                         Про актуальні питання законодавства  під час проведеної  зустрічі

Нещодавно заступник начальника Буської ДПІ Андрій Романів   надав коментар для представників ЗМІ щодо нових правил роботи підприємців у новому році та декларування  активів громадян.

Посадовець наголосив, що з нового року усі ФОП (крім 1 групи єдиного податку) незалежно від сфери діяльності та обсягу доходів повинні застосовувати РРО або ПРРО при розрахунках: готівкою; через POS-термінали із застосуванням електронного платіжного засобу (ЕПЗ); через програмно-технічний комплекс самообслуговування; дистанційній торгівлі з використанням реквізитів ЕПЗ, у тому числі розрахункові операції через системи LigPay, Portmone, iPay, Приват-24, Монобанк, Ощад 24/7 тощо.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі, тобто при перерахуванні коштів з одного банківського рахунку на інший, або ж внесення коштів до каси банку для подальшого зарахування їх на рахунок отримувача РРО та/або ПРРО не застосовується. Програмний РРО – це додаток для смартфона, планшета, комп’ютера, який дозволяє сформувати чек – розрахунковий документ. Є безкоштовні програмні РРО, які надаються податковою.

Крім цього нагадав основні норми Закону України від 15.06.2021 №1539-ІХ щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Збір з добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок, визначених підрозділом 9-4 Податкового кодесу та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, яка подається в електронній формі через Електронний кабінет.  Задекларувати неоподатковані активи можна до 1 вересня 2022 року.

Будь-які роз’яснення податкового законодавства, застосування РРО  чи кампанії декларування можна отримати в Центрі обслуговування Буської ДПІ, а також скориставшись інформаційними повідомленнями, розміщеними  на субсайті ГУ ДПС у Львівській області.

 

Торгівлю в сільській місцевості можна здійснювати без РРО

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані платниками єдиного податку, можуть здійснювати роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів) без використання РРО та ПРРО. Але при цьому ФОП має зареєструвати Книгу обліку розрахункових операцій (КОРО) та Розрахункову книжку (РК) та видавати кожному покупцеві заповнені розрахункові квитанції з Розрахункової книжки.

Реєстрацію КОРО та РК можна здійснити он-лайн через Електронний кабінет платника на сайті ДПС України за адресою cabinet.tax.gov.ua, заповнивши Заяву про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки (форма F1311304).

Нагадуємо, на  вебпорталі ДПС функціонує банер «Програмні РРО», в якому розміщена актуальна інформація щодо запровадження, реєстрації та застосування програмних РРО. Вона дозволить користувачам уникнути помилок при застосуванні РРО/ПРРО та невірного тлумачення законодавчих норм.

 Також пропонуємо підписатися на сторінки ДПС:

–telegram-канал:https://t.me/tax_gov_ua;
–Faceboook:https://www.facebook.com/TaxUkraine;
– Youtube:https://www.youtube.com/TaxUkraine.

 -Youtube канал ДПС у Львівській області

https://www.youtube.com/channel/UCJx2gXI4ir_BJs5UHn15d9w

Facebook:https://www.facebook.com/tax.lviv.

                               

 Податкова амністія: податковими органами не проводяться документальні перевірки щодо одноразових (спеціальних) добровільних декларацій

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.

Метою проведення камеральної перевірки Декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок. Тобто податковими органами не проводяться документальні перевірки.

Зверніть увагу, що контролюючим органом не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, склад та обсяг яких перебуває у межах, які визначені положеннями Податкового кодексу України та вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.

Крім того, одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах.

 

Який порядок сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Після подання платником «Звітної»/«Звітної нової»/«Уточнюючої» одноразової (спеціальної) добровільної декларації автоматично відкривається інтегрована картка платника за відповідною територією та в Електронному кабінеті в розд. «Стан розрахунків з бюджетом» стає доступна інформація з відображенням реквізитів для сплати задекларованих сум збору з одноразового добровільного декларування з можливим використанням однієї із наявних платіжних систем та/або згенерованого QR-коду за кодом платежу 11011100.

При скануванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкривається мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати Збору.

Якщо платником була змінена адреса відповідно до «Звітної нової» або «Уточнюючої» Декларації, платнику буде направлено повідомлення з оновленими реквізитами для сплати суми Збору.

В Електронному кабінеті забезпечено автоматичне заповнення платіжного доручення на підставі даних платника.

 

                                                 Роз`яснювальна капанія триває

Впродовж минулого тижня працівниками Буської ДПІ проведено декілька роз`яснювальних зустрічей за місцем здійснення діяльності  підприємців стосовно змін у законодавстві, якими встановлюються вимоги до застосування реєстратора розрахункових операцій або програмного реєстратора розрахункових операцій,  ведення обліку товарних запасів  та використання електронних сервісів.

Разом з тим  податківці проінформували платників податків про право громадян України подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію  із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому зазначили, що у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Також зазначили про кампанію декларування доходів громадян за 2021 рік, яка розпочалась 1 січня та триватиме до 1 травня 2022 року.

Платники отримали  відповіді на всі питання, які виникли під час спілкування.

 

Деклараційна кампанія 2022

З початку 2022 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.

Обов’язок щодо подання декларації виникає у платників податків – фізичних осіб при отриманні протягом звітного (податкового) року:

доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тощо;

доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами; іноземного доходу та в інших передбачених Податковим кодексом випадках.

Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок та військовий збір;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

                                                                                                                    Буський сектор організації роботи

                                                                                                                        організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                    ГУ ДПС у Львівській області  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь