Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків
Задекларовані податкові зобов’язання громадяни мають сплатити до 1 серпня цього року
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що триває щорічна кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році. Згідно вимог Податкового кодексу обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- спадщина від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
- додаткове благо, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;
- доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.
Податкову декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна та сплати податків та зборів у строк 2022 року.
Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, необхідно сплатити до 1 серпня 2022 року.
Оновлено довідники податкових пільг
ДПС України на офіційному вебпорталі опубліковано нові (станом на 01.07.2022):
- Довідник податкових пільг № 109/1, що є втратами доходів бюджету,
- Довідник інших податкових пільг № 109/2.
У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.
Ознайомитись з довідниками можна на вебпорталі ДПС України у розділі «Довідники» за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html
Нагадаємо, що облік сум податкових пільг, отриманих суб’єктами господарювання, здійснюється контролюючими органами на підставі інформації, наявної в поданих такими суб’єктами господарювання податкових деклараціях.
Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.
Операція «службова видача» використовується, у тому числі і для реєстрації суми готівки, яка видається держателям електронних платіжних засобів.
У разі допущення помилок у сумах виданих коштів держателям електронних платіжних засобів скасування таких помилково проведених операцій слід здійснювати шляхом використання операції «службове внесення» на повну суму виданих коштів із складанням акту, що засвідчуватиме факт помилкової операції, суму та реквізити розрахункового документа.
Податкова амністія: чи декларуються кошти у готівковій формі?
Відповідно до пункту 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Банк забезпечує розміщення коштів у готівковій формі та/або банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування на спеціальному рахунку після здійснення належної перевірки особи декларанта відповідно до вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Про особливості сплати податків в умовах воєнного стану
Днями заступник начальника Буської ДПІ Андрій Романів провів зустріч з суб’єктами господарювання щодо особливостей податкового адміністрування податків в умовах дії воєнного стану.
На початку заходу посадовець наголосив на важливості сплати податкових платежів до державного та місцевих бюджетів, дотримання вимог законодавства про працю та легалізацію найманих працівників. Проінформував про зміни до Податкового кодексу щодо введення єдиного податку за ставкою 2% замість податку на прибуток та ПДВ; зниження ставок акцизу та ПДВ на пальне; звільнення від відповідальності за несплату податків, якщо внаслідок введення воєнного стану не було можливості своєчасно сплатити податки тощо.
Крім цього посадовець нагадав, про застосування РРО платниками, які здійснюють продаж товарів за готівку чи підакцизних товарів, оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг, про кампанії декларування доходів, отриманих у 2021 році та одноразового (спеціального) добровільного декларування.
На завершення заходу запропоновано використовувати доступні електронні сервіси від ДПС України.
Закон № 1525: Яким чином підтверджується факт надання електронних послуг?
Законом України від 03.06.2021 №1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» передбачено, що документом, який підтверджує факт постачання електронних послуг нерезидентом, є будь-який документ, що підтверджує факт оплати вартості таких послуг, у тому числі надісланий в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Закон України № 2260: роз’яснення ДПС
Який термін реєстрації ПН в ЄРПН за операціями, здійсненими в період лютий-травень 2022 року, платниками, у яких немає можливості виконувати такий обов’язок?
Згідно змін, внесених Законом України від 12.05.2022 № 2260-ІХ до Податкового кодексу платники податків, які не мають можливості своєчасно виконувати податкові обов’язки, зобов’язані забезпечити в ЄРПН реєстрацію ПН/РК, складених за операціями, здійсненими за лютий-травень 2022 року, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні, з урахуванням положень Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, та переліку документів на підтвердження, які затверджені наказом Мінфіну України.
Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області