В с. Новосілки відбувся XI фестиваль духовної пісні «Душа моя величить Бога»

Дата: 12.09.2023 13:07

Фото без описуВ неділю, 10 вересня, в с. Новосілки відбувся XI фестиваль «Душа моя величить Бога» в рамках відзначення 212-ї річниці від дня народження народного поета, прозаїка, публіциста, автора першої книжки українською мовою “Русалка Дністрова» отця Маркіяна Шашкевича.

Це він для багатьох людей став тією провідною зіркою у пошуку дороги до істини, дороги до Церви, до Господа Бога.

Розпочався захід покладанням квітів та спільною молитвою священників, парафіян і гостей біля першопоховання о.Маркіяна на місцевому кладовищі.

🔸Мистецьке дійство відбувалося на відкритій сцені, яку спорудили в центрі села напередодні фестивалю.

Насамперед, усі учасники та глядачі хвилиною мовчання вшанували українських Героїв, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

Далі, уже за традицією, новосілківська громада, згуртована о.Юрієм Годісем урочисто передала естафету проведення фестивалю «Душа моя величить Бога» представникам громади с.ПОЛОНИЧІ.

За гарним українським звичаєм добру справу завжди слід починати з молитви. Тож декан Буського деканату УГКЦ о.Євген Мигаль спільно з о. Юрієм Годісем, о.Андрієм Вовком, о.Михайлом Гунчак провадили молитву та благословили учасників фестивалю і гостей.

Три години вирувало мистецьке дійство. На сцені виступали чудові колективи та окремі виконавці: церковний хор с.Новосілки, регент Оксана Олійник, Лілія Шеремета, учасниця художньої самодіяльності Народного дому с.Новосілки, завідувач - Ольга Годісь; дитячий вокальний ансамбль с.Полоничі, Марта Пасок, учасниця художньої самодіяльності с.Полоничі; Народний вокальний гурт «КУДИ ЙДЕШ» Буського міського Народного дому, керівник о.Ярослав Лозовий; вокальний чоловічий ансамбль «Патріот» та вокальний жіночий ансамбль «Калинонька» Народного дому с. Старий Милятин, керівник Микола Сирота, завідувач Народним домом Петро Лось; Альбіна Антонишин, директор Народного дому с.Задвір’я, вокальний дівочий ансамбль «Гармонія» Народного дому с.Задвір’я, керівник Альбіна Антонишин; вокальне тріо у складі: Мирослави Леськів, Наталії Кошіль та Ірини Зробок Народного дому с.Соколівка, завідувач НД Іван Лехів; вокальний колектив «Грабівчани» Народного дому с.Грабова, керівник Павло Лукасевич; вокальний дитячий гурток «Зірочки» Народного дому с. Новий Милятин, керівник Ірина Дуткевич; вокальний дует у складі Галини Бути та Ірини Дуткевич Народного дому с. Новий Милятин; хоровий колектив Храму св.Володимира Великого

с. Вербляни, керівник Марія Чучман; вокальний колектив Народного дому с.Чучмани, керівник Ольга Надала; вокальний дует у складі Марії Дручинської та Соломії Шумної Народного дому с.Кудирявці; отець Андрій Вовк, Хоровий колектив «ЛІСОЧОК» Народного дому с. Лісок, керівник Мар’яна Тимошенко; Церковний хор Хрестовоздвиженської церкви с.Ожидів, регент Марія Дорош.

Кожен із присутніх в цей час наповнив своє серце і душу добром, милосердям і Божою благодаттю та пережив присутність Бога та зустріч з ним через щирі пісні–молитви, які благально здіймались в небо до Господа за наших захисників, за Перемогу, за мир в Україні.

XI фестиваль «Душа моя величить Бога» відбувся за підтримки Буської міської ради, відділу освіти, культури, молоді та спорту та Буського міського Народного дому.

Всі учасники фестивалю отримали подяки за підписом Буського міського голови Ростислава Сліпця.

На завершення фестивалю о.Юрій Годісь подякував усім учасникам фесту та вручив символічні подарунки родичам загиблих воїнів зі сіл Новосілки, Лісок, Кудирявці.

Діловод Новосілківського старостинського округу Оксана Браташ дякувала усім,хто допоміг в організації фестивалю, особливо підприємцю Ігорю Приставському, а також вправним господиням за розмаїття смаколиків та виробів ручної роботи на благодійній ярмарці, де збирали кошти на потреби ЗСУ.

Вели фестиваль Леся Біскуп та Юлія Блавацька.