Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 22.08.2023 15:31
Кількість переглядів: 118

Фото без описуОновлено версію програмного забезпечення ПРРО від ДПС

Головне управління ДПС у Львівській області інформує про оновлення версії програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS. 

У оновленій версії: 

- додано можливість використання КЕП у форматі .pfx; 

- удосконалено механізм повернення з ПРРО, що використовується, чеків, які були сформовані іншим ПРРО, що належить/належав одному суб'єкту господарювання; 

-  виключено обмеження щодо перегляду чеків у модулі «Історія операцій», сума яких перевищує 1 млн грн; 

- удосконалено функціонал щодо перевірки стабільності інтернет-з’єднання та з’єднання з Фіскальним сервером контролюючого органу при виході ПРРО з режиму офлайн. 

Нагадуємо, роз’яснення з питань реєстрації та застосування ПРРО  розміщені на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Програмні РРО» https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

Як працює ПРРО, коли немає Інтернету – роз’яснення від ДПС

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, якщо при заповненні Розділу 5 форми 1-ПРРО суб’єкт господарювання проставив позначку, що за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО може працювати в режимі офлайн, у такому випадку, коли не буде Інтернету ПРРО автоматично перейде в режим офлайн.

Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером Державної податкової служби не було зареєстровано розрахункових документів в режимі онлайн-обміну.

Режим офлайн на ПРРО може тривати не більше ніж 36 годин безперервно і не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця. Для цього в налаштуваннях ПРРО є лічильники часу офлайн режиму по яких можна зорієнтуватись скільки ще часу можна працювати щоб не перевищити ліміти часу офлайн.

Дізнатися детальніше:

Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv

 Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Львівській області Телеграм: t.me/tax_service_Lviv

Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».

 

Міжнародний автоматичний обмін інформацією за стандартами CRS та CbCR стає реальністю

Завершено розробку програмного забезпечення для здійснення міжнародного автоматичного обміну інформацією за Загальним стандартом звітності (CRS) та стандартом Country–by–Country Reporting (CbCR).  Зʼявляється технічна спроможність розпочати перші обміни інформацією (з урахуванням норм Податкового кодексу України) з податковими органами кожної юрисдикції, яка бере участь у CRS та CbCR на щорічній основі. А це – понад 100 іноземних податкових адміністрацій. 

Автоматичний обмін податковою інформацією між Україною та іншими країнами світу за відповідними стандартами звітності  сприятиме підвищенню рівня ефективності податкового контролю та протидії ухиленню від сплати податків.

 

До уваги контролерів контрольованих іноземних компаній!

ДПС України нагадує про обов’язок подання до контролюючого органу Повідомлення про заснування трасту, фонду, установи чи іншого утворення згідно зі статтею 392 Податкового кодексу України.

Інформація щодо визначення контрольованої іноземної компанії (КІК), контролера КІК, випадків необхідності подання Повідомлення, а також термінів його направлення неодноразово зазначалася в попередніх повідомленнях ДПС. Детальніше за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/699492.html

 

В Буській ДПІ  триває роз’яснювальна робота щодо реєстрації касових апаратів

Фахівці Буської ДПІ продовжують активно консультувати суб’єктів господарювання з питань  реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, платників інформують про нововведення, внесені Законом України № 3219 в частині відновлення відповідальності за невиконання вимог Закону України № 265, надають роз’яснення щодо  алгоритму дій для встановлення ПРРО. А саме СГД необхідно:

- отримати кваліфікований електронний підпис у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг;

- завантажити та встановити з веб-порталу ДПС програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій;

- для реєстрації торгової точки в приватній частині електронного кабінету потрібно створити та заповнити Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП);

- для реєстрації ПРРО потрібно заповнити Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма 1-ПРРО);

- для реєстрації касира потрібно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма 5-ПРРО).

ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.

Функціональні можливості ПРРО від ДПС: відкриття/закриття/автозакриття зміни; формування, реєстрація, видача чеків; додавання товарів/послуг у чек з номенклатури або вручну; друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту/месенджери; ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних); ведення довідника ставок податків; використання сканера штрихкодів; додавання штрихкоду марки акцизного податку; різні форми розрахунку (готівкова/безготівкова/комбінована); оформлення знижки/повернення товару на окремий товар/чек; формування та перегляд X-звіту, Z-звіту; відправка Z-звіту до фіскального сервера;

перехід/вихід у/з режиму офлайн із можливістю збереження/передачі даних до фіскального сервера.

Роз’яснення з питань реєстрації та застосування ПРРО  розміщені на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Програмні РРО» https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

Податкова знижка для фізичних осіб

Буська ДПІ нагадує, що право на податкову знижку визначено статтею 166 Податкового кодексу України.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 Кодексу). 

До податкової знижки можна включити такі витрати:

частину процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;

страхові платежі за договором довгострокового навчання;

суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу;

суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб).

Cума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу. 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу). 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.  

 

                                                                                                    Буський сектор організації роботи

                                                                                                                  управління організації роботи

                                                                                                                     ГУ ДПС у Львівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь