Сьогодні, 1 листопада, одна із небагатьох дійсно визначних дат в історії України на довгому шляху до здобуття незалежності
У цей день 1918 року було піднято синьо-жовтий прапор над ратушею у Львові. В історію ці події увійшли під назвою «Листопадовий зрив». 13 листопада новостворена держава стала називатися Західноукраїнською Народною Республікою (ЗУНР).
Відразу після проголошення у Львові ЗУНР почалося будівництво молодої держави на західних теренах України – Галичині, Буковині, Закарпатті. Президентом ЗУНР було обрано нашого земляка, уродженця Буська Євгена Петрушевича, главою уряду – Державного секретаріату – Костя Левицького, затверджено тимчасовий Основний Закон ЗУНР, відповідно до якого визначалися кордони, герб і прапор. Столицею ЗУНР спочатку був Львів, потім Тернопіль, а з січня 1919 року – Станіслав (тепер – Івано-Франківськ). А вже через три місяці на Софійській площі у Києві Директорія УНР проголосила Урочистий Акт Возз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу.
Хоча ЗУНР проіснувала недовго, однак стала яскравою сторінкою героїчної боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. Безумовно, події листопада 1918–го року стали символом невмирущої ідеї та виявом високого патріотизму і безмежної любові до свого народу, де українці вкотре показали щире прагнення жити у вільній демократичній суверенній державі.