Вакцинація рятує життя. Подбайте про себе та рідних – зробіть щеплення

Дата: 02.05.2025 20:30
Кількість переглядів: 83

Фото без описуЗ 27 квітня по 03 травня 2025 року відзначається Європейський тиждень імунізації під національним гаслом «Вакцинація рятує життя. Подбайте про себе та рідних – зробіть щеплення». З ініціативи ВООЗ, в Україні цей тиждень проходить щорічно із 2006 року. Його мета — привернути увагу до важливості вакцинації  для попередження небезпечних захворювань та збереження життя.


    Цього року особлива увага  приділена важливості охоплення кожного члена громади вакцинацією: Європейський тиждень імунізації підхоплює гасло Всесвітнього тижня імунізації “Immunization for all is Humanly Possible” (Імунізація кожного – це задача в межах 
  Імунізація — одне з найбільших досягнень людства.  За останні 50 років вакцинація врятувала 154 мільйони життів (це шість життів на хвилину щодня, починаючи з 1974 року, коли була започаткована Розширена програма імунізації), і здатна захистити й ваше життя від небезпечних хвороб.
    Тиждень імунізації нагадує нам про те, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Через війну росії проти України наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Мінімум, який ми можемо зробити, щоб зменшити навантаження на наших лікарів, зробити щеплення. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни, і дотримання Календаря щеплень тому не виняток. Масове та регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному, так і в  глобальному масштабах.
    В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Ці вакцини безоплатні, адже їх закуповують державним коштом.
    Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. Крім цього є ще ряд вакцин, які є рекомендованими для щеплення (проти грипу, менінгококу, пневмококу, вітряної віспи та багатьох інших інфекцій).
     Будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, призведе до спалахів вакцинокерованих інфекцій.
     Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення досягав 95-98%.
     У 2026 році  очікуються основні зміни до Національного Каленларя профілактичних щеплень. Головна зміна стосується введення щеплень однократної вакцинації проти ВПЛ (вірусу папіломи людини) для дівчат віком 12-13 років. 
Серед запропонованих змін також — зміна схеми вакцинації проти вірусного гепатиту В: запропоновано проводити щеплення у 2–4–6–18 місяців. 
Також зміни запропоновані й у схемі щеплення від кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). А саме: щеплення запропоновано проводити в 1 та 4 роки — замість 1 та 6 років, як зараз. 
Щодо щеплення БЦЖ — проти туберкульозу — запропоновано проводити його через 24 години після народження (наразі це щеплення проводять на 3–5 добу життя). Також дітям до 9 місяців БЦЖ буде проводитися без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби/тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз.
Станом на 31 грудня 2024 року рівні охоплення профілактичними щепленнями за Календарем у Буській ТГ : 
• проти туберкульозу дітей до року – 82,4%, по області 91,6% немовлят, в Україні - 92,8%. 
• проти поліомієліту  – 73,5%, по області – 64,7%, в Україні -84,9%;
• проти дифтерії, кашлюку та правця -76,2%,  по області – 66%, в Україні -83%;
• проти кору, епідемічного паротиту та краснухи– 87,2%, по області 79,1% дітей, в Україні - 87,4%. 
 • проти гепатиту В – 78,2%, по області 73,2% немовлят, в Україні - 88%;
 • проти гемофільної інфекції – 120,5%, в середньому по області -96,2% дітей, в Україні - 93,7%. 
Як перевірити свій вакцинальний статус  ?
Зверніться до свого сімейного лікаря для отримання консультації про час для щеплення за календарем. Він також за потреби допоможе відновити історію щеплень, перевіривши медичні записи. 
Якщо ж ви опинилися в новому місці без медичних документів і не маєте змоги підтвердити свій або дитячий вакцинальний статус у сімейного лікаря — не хвилюйтеся: Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я та Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики розробили рекомендації, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам отримати необхідну інформацію про щеплення.
     Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас і так вистачає ворогів! Більше детальної та корисної інформації можете знайти на Національному порталі з імунізації за посиланням: http://vaccine.org.ua
Вакцинація є безпечною і ефективною! Захищаючи себе, ви також піклуєтесь про інших!
#ВакциниДіють
#МиПрацюємоЩобВиБулиЗдорові
 
 
Бродівський відділ 
Золочівського районного відділу 
ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ»                                     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь