В Буську відбулася зустріч з військовими письменниками
9 травня в Буській міській бібліотеці відбулася зворушлива зустріч з особливими людьми, які активно наближають нашу Перемогу — протистоячи московській орді і зброєю, і мудрим, виваженим словом.
Це — учасники сьомого Всеукраїнського форуму військових письменників, який триває у Львові з 8 по 11 травня: Назар Розлуцький, Олег Бородай та Оксана Набєгова.
Представили гостей цьогорічного форуму в Буську модератори заходу — Леся Вовк та Іванна Якимишин. Вони розповіли про історію започаткування форуму, учасників попередніх зустрічей і згадали загиблих українських митців, а також понад 70 Героїв, які віддали життя за Україну з-поміж мешканців Буської міської територіальної громади.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих українських Героїв.
Затамувавши подих, учасники слухали розповіді про війну, життєвий досвід, насолоджувались авторською поезією.
Поет, науковець і воїн з Івано-Франківська Назар Розлуцький провів історичні паралелі між сучасною російсько-українською війною і попередніми — зокрема, Першою світовою — та представив свій різноплановий творчий доробок: книжки для дітей і дорослих.
«Порадник юних українців» та «Українці у світі: 33 правдиві історії» — це надзвичайно цікаві видання для дітей про Україну і видатних українців. «Нотатник мобілізованого» — розповідь автора про досвід війни на сході України й причини, що спонукали його стати до зброї. Поціновувачів ґотичної літератури зацікавить переклад Назара Розлуцького (у співавторстві) — поетична збірка Говарда Лавкрафта «Гриби з Юґґота». Крім того, він є автором збірки «Прочани», де через поезію відкриває образ людини як вічного мандрівника.
Поет, прозаїк, музикант-бард і воїн Олег Бородай з Полтавщини зачарував присутніх глибокою поезією про війну, життя і кохання зі збірок «Відлуння окопів» та «Релаксація душі», а також авторськими піснями під гітару.
Пан Олег також є автором книги «Вогневий вал» — про події війни на Луганщині. У ній — уривки з фронтового щоденника, інтерв’ю побратимів, світлини й вірші.
Зворушливою була розповідь Оксани Набєгової з Херсона — мами загиблого воїна, молодшого лейтенанта міліції Романа Набєгова («Шаман»).
Роман був добровольцем батальйону «Миротворець», чотири рази подавав рапорт із проханням направити його в зону бойових дій. Загинув, прикриваючи відступ українських захисників з Іловайська. Йому назавжди — 27. Історію життя, вірші й щоденники сина пані Оксана видала в книзі «Ні кроку назад» — саме ці слова були в останньому його дописі в соцмережах. Також вона подарувала учасникам заходу міні-книжки з поезією «Я за Україну», створені Херсонським обласним центром народної творчості. До кожної — прикріплений значок із соняхом — символом пам’яті про загиблих під Іловайськом.
Гості не лише розповідали про себе та свою творчість, а й відповідали на запитання учасників заходу.
Краєзнавиця Людмила Ціхоцька та завідувачка дитячої бібліотеки міста Буська Галина Гораль подякували гостям за щирі розповіді й наголосили на важливості таких зустрічей для громади.
Дякуємо учасникам форуму — Назару Розлуцькому, Олегу Бородаю та Оксані Набєговій — за щемливу зустріч та подаровані бібліотеці книжки з автографами.
Також дякуємо Буському міському голові Ростиславу Сліпцю та начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради Марії Ричель за сприяння в проведенні заходу.
Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість жити і працювати! Нехай Господь оберігає вас, укріплює у вірі і прискорює Перемогу!