Олег Курбет

ОЛЕГ КУРБЕТ (1976-2023)

Курбет Олег Романович народився 1 січня 1976 року в м.Буськ. Тут пройшло його дитинство та юність, тут навчався у місцевій середній школі №2.

Олег мав різні захоплення, проте найбільше його завжди цікавила техніка.

Батько Роман працював у колгоспі трактористом, тому Олег завжди допомагав йому лагодити техніку, коли та виходила з ладу.

Після закінчення у 1991 році  школи хлопець навчався у Кам’янка-Бузькому СПТУ, де отримав спеціальність – майстер-будівельник сільського виробництва. Через два роки навчання перевівся  в Олеське СПТУ, аби отримати  додатково професії шофера та тракториста.

15 грудня 1994 року Олега було призвано на строкову військову службу в Збройні Сили України. Служив у м.Дніпропетровськ (зараз м.Дніпро).

Після звільнення працював будівельником в ПМК-9, шофером, трактористом у різних організаціях і на підприємствах, на меблевому виробництві.

10 червня 2015 року був призваний на військову службу.

Перебував у складі   в/ч А1719  на посаді сапера інженерно-саперної роти, брав  безпосередню участь у антитерористичній операції на територіях Донецької та Луганської областей (смт. Володарське та  смт. Нікольське), за що був  нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (Указ №53/2016 від 17 лютого 2016 року ) та Подякою командира військової частини В1719 14 липня 2016 р. «за сумлінне виконання військового обов’язку, проявлену особисту мужність і самовідданість під час виконання завдань Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей».

У перші дні повномасштабної війни 28 лютого 2022 року  воїна, який пройшов АТО у 2014-2016 роках, було мобілізовано та направлено у в/ч 0212 у м.Яворів. Звідти Олег поповнив ряди 63-ї окремої механізованої бригади, у якій був сапером інженерно-саперного взводу. Захищав країну, її незалежність та територіальну цілісність у найгарячіших точках зіткнень в Баштанському та Миколаївському районах Херсонської області,  біля Бахмута, Лимана та Костянтинівки Донецької області, Кремінної Луганської області.

03 листопада 2022 року  Олега було нагороджено  грамотою і нагрудним знаком «Ветеран війни», 31 листопада 2022 року  - Грамотою  командира 63-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «за особистий внесок у виконання частиною бойових завдань по захисту незалежності та територіальної цілісності України».

20 червня  2023 року під час штурмових дій противника, прикриваючи відступ своїх побратимів, Олег зник безвісти у Серебрянському лісі поблизу с.Діброва Сіверсько-Донецького району  Луганської області.

Воїну навіки 47 років. У Олега Курбета, який з честю виконав свій обов'язок із захисту Батьківщини, залишилися мати, брат і сестра, син Назар, який  мужньо боронить Україну від ворога у складі 80-тої окремої десантно-штурмової Галицької бригади ЗСУ, за що відзначений високою державною нагородою - орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали Олега Курбета 18 липня 2024 року на міському кладовищі в Буську поряд з іншими загиблими українськими Героями.