Володимир Діжак

ВОЛОДИМИР ДІЖАК (2000-2024)

Діжак Володимир Васильович народився 12 жовтня 2000 року в селі Ожидів. Тут провів своє дитинство, навчався в місцевому закладі загальної середньої освіти.

Хлопець був дружелюбним, привітним, чуйним, патріотично налаштованим, захоплювався автомобільною справою.

Закінчивши 9 класів Володимир вступив до Олеського професійного ліцею, де навчався на столяра та будівельника.

В цей час батько Василь пішов добровольцем  захищати Україну від російських окупаційних сил на схід країни, де тривала антитерористична операція.

Не закінчивши  третього курсу ліцею, Володимир, якому виповнилося 18 років, підписав контракт з 44-ю окремою артилерійською бригадою ЗСУ імені гетьмана Данила Апостола, так як мав велике бажання бути військовим і захищати рідну землю від ворога.

В листопаді 2021 року, відслуживши  три роки,  звільнився з лав ЗСУ.

25 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Володимир одружився з своєю коханою дівчиною Мартою та мобілізувався в 214-й батальйон OPFOR (Opposing Force), де виконував обовязки старшого навідника мінометної батареї. Під час виконання одного з бойових завдань 6 серпня 2022 року отримав поранення та контузію, після чого лікувався та проходив реабілітацію в Дніпрі, Львові, Межигір’ї.

За кілька днів до поранення, 4 серпня, кохана дружина Марта подарувала Володимиру сина Іллю.

Після декількох місяців реабілітації Володимир знову повернувся до війська. Цього разу став стільцем-штурмовиком 13 батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України.

Життя воїна обірвалося 10 липня 2024 року при виконанні бойового завдання біля н.п. Дружба поблизу Торецька Бахмутського району Донецької області під час мінометного обстрілу позицій українських захисників ворогом. Воїну назавжди 23…

В нього залишилася дружина, маленький син, батьки, сестра.

Поховали воїна на місцевому кладовищі у рідному с.Ожидів 15 липня 2024 року.

Вічна пам’ять та слава захисникові, який з честю виконав свій обов’язок перед Батьківщиною та залишився вірним Присязі.