Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 02.06.2021 09:23
Кількість переглядів: 394

Фото без опису

Щодо застосування  касових апаратів підприємцями-платниками єдиного податку  у 2021 році

Буська  ДПІ   ГУ  ДПС  у  Львівській області  нагадує, що  фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі, незалежно від обсягу річного доходу, зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів у разі:

- торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту. Список таких товарів затверджено Постановою КМУ від 16 березня 2017р. № 231;

- реалізації ліків та медичних виробів, надання платних послуг в сфері охорони здоров'я;

- торгівлі ювелірними й побутовими виробами з дорогоцінних металів і каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, здійснення роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин;

торгують пивом.

Крім того, у разі перевищення обсягу доходу в 1 млн 320 тис. грн у 2 кварталі поточного року ФОП - єдинник зобов'язаний почати проводити розрахунки через РРО або програмний РРО з 3 кварталу 2021 року.

Підприємці, платники єдиного податку 1-ї групи можуть проводити розрахунки без  використання РРО.

Щодо внесення змін до повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування

Буська  ДПІ ГУ ДПС у  Львівській області повідомляє, у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування, та у  графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

     Водночас, у разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в Повідомленні за ф. № 20-ОПП двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»), у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

Порядок обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, визначений розд. VIIІ «Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями.

 

Частину витрат за навчання в інтернатурі можна відшкодувати

 Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що громадяни, які протягом 2020 року сплачували за навчання (вітчизняні заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної та вищої освіти) платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, можуть подати декларацію з метою отримання податкової знижки до 31 грудня.

Оскільки інтернатура (спеціалізація) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників усіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря або провізора - спеціаліста певного фаху, а навчання в інтернатурі це невід’ємна ланка безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування, то суми коштів, сплачених платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Якщо платник податку до кінця податкового року не скористається правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Податкову декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника».

 

Для «спрощенців» першої групи звільнення від сплати єдиного податку і єдиного внеску завершилась  у  травні

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що Законом України від 04.12.2020  № 1072-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу та інших законів України,  згідно яких  для підприємців - платників єдиного податку першої групи передбачені пільги, зокрема, звільнення від сплати єдиного податку і єдиного внеску до травня 2021 року включно. А саме:

- від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку) (п. 529 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ);

 - від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) за періоди з 01 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року за себе. Такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Отже, єдиний податок такі  підприємці сплачуватимуть у червні 2021 року, а єдиний внесок – у липні 2021 року.

 

                      Понад 66 млн. грн. податкового боргу погашено живими коштами з початку року

    За чотири місяці поточного року сума податкового боргу до Зведеного бюджету склала 3154,4 млн. гривень. З метою забезпечення скорочення податкового боргу податковою службою Львівщини у січні-квітні поточного року вжито ряд заходів, в тому числі:

- описано майна в податкову заставу на суму 364,9 млн гривень;

- направлено 16 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових коштів) на суму 23,4 млн грн; стягнуто коштів в погашення податкового боргу з банківських рахунків 17,6 млн гривень;

- направлено 3 позови до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржника, надходження від реалізації заставленого майна – 0,5 млн гривень;

- направлено 11 позовів до суду щодо звернення стягнення на активи боржників через ДВС на суму 1,1 млн грн. стягнуто податкового боргу за виконавчими документами – 0,6 млн гривень.

В результаті цих та інших заходів протягом січня-квітня 2021 року погашення податкового боргу живими коштами склало 66,2 млн грн (стягнення грошових коштів інкасовими дорученнями, реалізація майна боржників за рішенням судів, сплата розстрочених податків та самостійне погашення боргу, інше).

                                                               До уваги платників !

        04 червня  2021 року  з 09.00 до 10.00  в Буській ДПІ  відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань  оподаткування  суб’єктів господарювання та застосування електронних сервісів. На запитання платників відповідатиме  начальник інспекції  Сисюк А.Ф. за телефоном: (264) 2-18-96.

 

                         

 

                                                                                                       Буський сектор організації роботи

                                                                                                                        організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                   ГУ ДПС у Львівській області  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь