На місці першопоховання отця Маркіяна Шашкевича у с.Новосілки відбулася громадська панахида

Дата: 06.06.2021 14:51

Фото без опису

Сьогодні, 6 червня, на місці першопоховання отця Маркіяна Шашкевича у с.Новосілки відбулася панахида за участю декана Буського деканату УГКЦ о.Володимира Залуцького, настоятелів храмів сіл Новосілки та Задвір'я о. Юрія Годіся і о.Петра Гунчака.

? Квіти до могили Будителя Галицької землі від Буської громади поклали секретар міської ради Людмила Рудіон, заступник міського голови Володимир Зеленюх, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Богдан Глуховецький.

? Зазначимо, що завтра, 7 червня, виповнюється 178 років з дня смерті зачинателя нової української літератури в Галичині, священника УГКЦ, релігійного та культурно-громадського діяча, ініціатора видання альманаху «Русалка Дністровая» Маркіяна Семеновича Шашкевича, який знайшов свій спочинок у с.Новосілки 7 червня 1843 року у віці 31 року.

? Згодом, у 1893 році, тлінні останки з ініціативи «Просвіти» та за масової участі населення Галичини було перенесено до Львова на Личаківський цвинтар (поле № 3).