Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 18.04.2022 16:07
Кількість переглядів: 402

Фото без описуДо уваги платників податків!

Головним управлінням ДПС у Львівській області 19 квітня 2022 року  буде проведено  онлайн - семінар на тему: «Особливості застосування спрощеної системи оподаткування на період дії воєнного стану».

Початок заходу відбудеться о 11:00 на платформі Zoom за посиланням:

https://zoom.us/j/97914846084?pwd=R2JUZUZVS0Y0MTYvMnZMdVJ1b3RNQT09.

Індифікатор вебінару: 97914846084; код доступу – 77TOPu.

Запрошуємо взяти участь  у семінарі всіх зацікавлених.

 

На офіційному вебпорталі ДПС України буде публікуватись інформація про фізичних осіб, котрі мають податковий борг

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 30.11.2021  № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» інформація про фізичних осіб, які мають податковий борг, буде публікуватись на офіційному вебпорталі ДПС України щомісяця.

В доступному форматі буде зазначено інформацію щодо:

-   дати народження фізичної особи;

-   прізвища, ім’я, по батькові (за наявності);

- суми податкового боргу такої фізичної особи в розрізі платежів та відповідних територіальних органів ДПС із зазначенням їх керівників.

Для уникнення спорів передбачено, що контролюючий орган не несе відповідальності за можливі помилки у оприлюдненій інформації, які виникають з незалежних від податкових органів причин. Тому, у випадку коли платник податків зазначив неправильні реквізити у документах про сплату податків і зборів чи не виконав обов’язок щодо надання контролюючим органам інформації про зміну своїх даних чи даних про об’єкти оподаткування відповідальність покладено на самого платника.

Поряд з цим, Закон № 914 вніс зміни до законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про захист персональних даних», відповідно до яких не може бути обмежено доступ до інформації про наявність у фізичної особи податкового боргу, а перелічена вище інформація, яка публікується на офіційному вебпорталі ДПС, не належить до інформації з обмеженим доступом.

Такі зміни запроваджено в зв’язку з тим, що на практиці мали місце випадки, коли платники податків-громадяни не отримували інформацію про виникнення у них податкового боргу (наприклад, з податку на майно), і фактично дізнавалися про це вже при застосуванні до них процедур стягнення.

 

Мобілізація ФОП-2022: податкові наслідки для підприємця

Відповідно до норм чинного законодавства, а саме п.25 підрозд. 10 р. ХХ Податкового кодексу, фізичні особи підприємці, які під час дії воєнного стану мобілізовані на військову службу до Збройних Сил України, звільнено від нарахування і сплати ПДФО та єдиного податку, а також від подання звітності.

Зауважимо, що звільнення стосується всіх ФОП й осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і діє весь період їх військової служби та діє незалежно від наявності найманих працівників.

Звертаємо увагу, що підставами для такого звільнення є заява ФОП та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізований ФОП перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, зазначені документи подають протягом 10 днів по закінченню його лікування (реабілітації).

Мобілізовані ФОП, які не використовують працю найманих працівників, на весь строк військової служби звільняються від нарахування та сплати ЄСВ "за себе" та від подання звітності (абз. 2 п. 92 р. VIII Закону про ЄСВ).

 

Щодо оподаткування ПДВ операцій з ввезення та постачання пального на період дії воєнного стану

Відповідно до п. 82 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів та скрапленого газу, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними п.п. 215.3.4. п. 215.3 ст. 215 ПКУ, на які згідно з п. 40 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» встановлено ставку акцизного податку у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00, оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків.

Не підлягають бюджетному відшкодуванню суми від’ємного значення, визначеного за відповідний звітний (податковий) період згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, до розрахунку якої включено суми податкового зобов’язання за операціями, що оподатковуються за ставкою, встановленою в абзаці першому п. 82 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Суми такого від’ємного значення, зараховуються до складу податкового кредиту наступного звітного (податковий) періоду.

 

В Буській ДПІ надано 706 адміністративних послуг

Впродовж трьох місяців 2022 року фахівцями Центру обслуговування платників Буської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області надано платникам 706 адміністративних послуг, з них 115 в електронній формі.

Зокрема, видано 562 карток платника податків про реєстраційний номер облікової картки з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та 29 карток з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків. Також зареєстровано 53 книг обліку розрахункових операцій та 14 реєстраторів розрахункових операцій.  

Нагадуємо, до  01 травня триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2021 року. Скористатися правом на податкову знижку можна до кінця поточного року. Для громадян, які не мають можливості своєчасно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи граничний термін подання звітності відтерміновується до строку, встановленого Законом України від 24.03.2022 №2142-IX № 2142.

Використовуйте можливості дистанційного зв’язку з податковою службою та користуйтесь електронними сервісами ДПС, зокрема Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua).

 

Єдиний податок: добровільна сплата для ФОП 1, 2 груп на період дії  воєнного стану

Законом України від 15.03.2022  №2120-IХ  внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема, тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок. 

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався.

 

Розширено перелік видів діяльності, при здійсненні яких, перехід на спрощену систему оподаткування 2% доходу заборонено

Законом України від 24.03.2022 №2142-IX внесено зміни до п.п.9.3 п. 9 підрозділу 2 розділі  XX "Перехідні положення" Податкового кодексу. А саме: доповнено перелік видів діяльності,  при здійсненні яких, перехід на спрощену систему оподаткування 2 заборонено,  це імпорт автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів.           

 

Чи потрібно  підприємцю після реєстрації в ЄДР за місцем проживання подавати до податкової за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

 У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то  такий платник повинен подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

 

                                                                                                                             Буський сектор організації роботи

                                                                                                                         організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                    ГУ ДПС у Львівській області  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь