Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 11.01.2023 12:44
Кількість переглядів: 149

Фото без описуПодатковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ необхідно подавати за оновленою формою

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX внесено низку змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07. 2010 № 2464-VІ. У зв’язку з цим, було приведено у відповідність та викладено в новій редакції форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та внесено зміни до Порядку його заповнення та подання, затверджених наказом Мінфіну України від 13.01.2015 № 4.

Форму податкового розрахунку розд. І доповнено новими ряд. 1.6, 2.6, 3.7, 4.4, 6.4 щодо відображення суми нарахованої зарплати за найманих працівників, яких було призвано на військову службу до ЗСУ у період мобілізації, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення та  внесено низку редакційних правок.

Порядок так само містить 5 розділів.

Зокрема, внесено зміни до описової частини Порядку щодо внесених до податкового розрахунку нових рядків, що стосуються відображення роботодавцями нарахованої зарплати та, відповідно, ЄСВ за мобілізованих найманих працівників, а також доповнено новим абз. п’ятдесят першим, згідно з яким допускається внесення від’ємних значень сум нарахованої зарплати (нарахованого доходу) у разі відображення сторнованих сум, нарахованих роботодавцями у період дії воєнного стану, для відповідних категорій застрахованих осіб 29, 36, 37, 39, 42–45, 47, 50, 66, 75–78 відповідно до додатка до Порядку, що дозволить провести коригування за вказаними застрахованими особами за попередній період.

Додаток 1 до Порядку доповнення кодом категорії застрахованих осіб 75 «громадяни України, що підписали контракт добровольця територіальної оборони», що дозволить роботодавцям відображати суми нарахованої середньої зарплати зазначеним застрахованим особам на час виконання ними державних або громадських обов’язків та кодами категорій застрахованих осіб 76–80, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, за яких роботодавці мали право за власним рішенням не сплачувати ЄСВ.

Також, внесено редакційні зміни до описової частини та приведені у відповідність до чинного законодавства інші розділи Порядку.

Детальніше зі змінами можна ознайомитись за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/77559.html

 

Діє новий довідник типів об'єктів оподаткування

ДПС України станом на 28.12.2022 оприлюднила новий довідник типів об'єктів оподаткування для заповнення повідомлення ф. №20-ОПП.

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платник податків зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем.

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (Порядок обліку платників податків і зборів, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300).

Довідник типів об'єктів оподаткування розміщено на вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html.

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: сплата збору частинами

Буська ДПІ звертає увагу, що у разі вибору декларантом, який подав одноразову (спеціальну) добровільну декларацію після 31 серпня 2022 року, у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом у такому порядку:

першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

другого платежу – до 1 травня 2024 року;

третього платежу – до 1 травня 2025 року.

Норми встановлені п. 12 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Більше про одноразове добровільне декларування – за посиланням

https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya .

 

Оновлено довідники податкових пільг

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що облік сум податкових пільг, отриманих суб’єктами господарювання, здійснюється контролюючими органами на підставі інформації, наявної в поданих такими суб’єктами господарювання податкових деклараціях. При цьому, платники у відповідній формі звітності самостійно зазначають код пільги. Щоби уникнути помилок радимо тримати на постійному контролі питання терміну дії  Довідників податкових пільг. Тож звертаємо увагу, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html 02.01.2023 опублікувала нові (станом на 01.01.2023):

- Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 112/1;

- Довідник інших податкових пільг № 112/2.

Для виїзду за кордон на постійне місце проживання необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи

Буська ДПІ нагадує, що громадяни – платники ПДФО, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Контролюючий орган протягом 30 календарних днів перевіряє зазначену в декларації інформацію та самостійно визначене платником податкове зобов'язання, повноту сплати ПДФО та видає довідку про сплату податку  і  відсутність податкових зобов'язань. Зазначена довідка подається платником до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

 

Швидке, зручне та якісне обслуговування платників – пріоритетний напрямок роботи                                                                       податківців

Про результати роботи Центру обслуговування платників Буської ДПІ проінформував представників ЗМІ заступник начальника інспекції  Андрій Романів. Зокрема, впродовж 2022 року фахівцями надано 3034 адміністративних послуги, з них 293 в електронній формі. Значну частку займають видача реєстраційного номера облікової картки платника податків - 2636 та надання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків – 104. Проведено реєстрацію 52 реєстраторів розрахункових операцій , 144  книг обліку розрахункових операцій та 59 розрахункових книжок.

Також з початку року опрацьовано 565 заяв про реєстрацію платників єдиного податку фізичних осіб та видано 316 витягів з реєстру платників єдиного податку фізичних осіб.

Посадовець звернув увагу, що залишається актуальним максимальне використання дистанційного формату спілкування з податковою службою та електронних сервісів ДПС, зокрема  через Електронний кабінет платника.  Зазначив, що з 1 січня розпочалась кампанія щорічного декларування  доходів громадян, яка триватиме до 01 травня 2023 року. Обов’язок  подати  декларацію про майновий стан і доходи виникає у громадян, які протягом звітного року отримували:

 - доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи (тобто, не є підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність) - це можуть бути доходи від надання в оренду власного рухомого або нерухомого майна, надання інших послуг чи виконання робіт, продажу власного майна, тощо;

 - спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення; - іноземні доходи;   

- доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

 - в інших випадках, передбачених законодавством.

Крім цього Андрій  Романів нагадав, що до 1 березня 2023 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яка розпочалась 1 вересня 2021 року. Громадяни, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно взяти участь в одноразовому декларуванні, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи. Зокрема, податкова амністія розповсюджується на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та за кордоном. Більш детальна інформація за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya .

 

                                                                                      Буський сектор організації роботи

                                                                                            управління організації роботи

                                                                                                                          ГУ ДПС у Львівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь