Старости громади з 7 серпня можуть вчиняти певні нотаріальні дії на місцях в межах старостинського округу

Дата: 10.08.2023 00:59

Фото без описуЗ 07 серпня 2023 року, згідно рішень виконавчого комітету Буської міської ради №218 від 25.11.2021 року «Про уповноваження старост на вчинення нотаріальних дій» та №187 від 24.11.2022 року «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету Буської міської ради №218 від 25.11.2021 року «Про уповноваження старост на вчинення нотаріальних дій» старости Буської міської територіальної громади вчиняють певні нотаріальні дії на місцях.

✅Вичерпний перелік нотаріальних дій, котрі можуть вчиняти посадові особи місцевого самоврядування (в цьому випадку – старости) визначений статтею 37 Закону України “Про нотаріат”, і це:

🔸 вживають заходів щодо охорони спадкового майна;

🔸 посвідчують заповіти (крім секретних);

🔸видають дублікати посвідчених ними документів;

🔸засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

🔸 засвідчують справжність підпису на документах;

🔸 видають свідоцтва про право на спадщину;

🔸 видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

☑️Проте дві останні дії старости Буської МТГ не вчинятимуть, оскільки для їх вчинення потрібно мати вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройти протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса, завершити навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України та склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.

Старости уповноважені вчиняти нотаріальні дії лише стосовно мешканців, зареєстрованих в населених пунктах відповідного старостинського округу.

🔻Для вчинення нотаріальної дії необхідна особиста присутність особи, стосовно котрої вчинятиметься нотаріальна дія, оскільки нотаріальні дії відносяться до документування суворої звітності.

Повний перелік документів для кожної із нотаріальних дій різниться, але в кожному випадку обов’язковий документ, що посвідчує особу та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Окрім того, необхідна квитанція про сплату державного мита.