Буська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує платників податків

Дата: 06.09.2023 21:02
Кількість переглядів: 150

Фото без описуВся інформація щодо РРО/ПРРО –  на вебпорталі ДПС 

Головне управління ДПІ у Львівській області  нагадує, що з 1 жовтня 2023 року, відповідно до норм Закону України № 3219, відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення при використанні РРО/ПРРО. Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання самостійно обирають  – РРО чи ПРРО буде застосовуватися  для проведення розрахунків. При наданні переваги ПРРО, також самостійно обирають – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО. Щодо безоплатного ПРРО від ДПС, то програмне забезпечення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах.

Процедури реєстрації реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) встановлені порядками, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій». Зокрема, форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться  на вебпорталі ДПС України за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/ 

Окрім того, ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, яке можна завантажити за покликанням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/formi-prro/

 

Платникам єдиного податку про норми Закону України  №3219

Головне управління ДПІ у Львівській області  нагадує, що Законом України від 30.06. 2023 №3219-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Вказаним документом встановлено порядок  та умови повернення суб'єктів господарювання, які використовували спрощену систему з особливостями оподаткування, на систему  оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей оподаткування, а також врегульовано  питання визначення граничного обсягу доходу після повернення  на ставку та групу єдиного податку. Зокрема, платники єдиного податку, які використовували особливості оподаткування із ставкою 2 відсотки, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій вони перебували до обрання таких особливостей оподаткування. Щодо новостворених суб’єктів господарювання, які з дня державної реєстрації обрали спрощену систему з особливостями оподаткування, то вони будуть переведені на ІІІ групу єдиного податку із ставкою 5 відсотків доходу. При цьому, дохід, отриманий у період застосування спрощеної системи з особливостями оподаткування, не включається до обсягу доходу, визначеного для відповідної групи платників єдиного податку, встановленого пунктом 291.4 статті 291 ПКУ. 

 

Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС»?

Бродівська ДПІ повідомляє, що програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією (Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB, Android, iOS, Windows)), що розміщена за посиланням: http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha.

Нагадуємо, що з 1 жовтня 2023 року буде відновлено застосування штрафних санкцій за порушення Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

 

Про запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом

Платники податків мають право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС. Для цього слід скористатися меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету. Звертаємо увагу, що запит подається  за формою F/J1300204. Відповідь на Запит платнику надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою F/J1400204. Слід пам’ятати, що витяг формується за період вибраний платником при створені запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення запиту до органів ДПС

 

Про податкову знижку

Відповідно до норм Податкового кодексу, платники, які протягом попереднього звітного року понесли витрати, включені до відповідного переліку, мають право скористатися податковою знижкою. Для цього слід, до завершення поточного року, подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи. Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). У разі, якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

Щоб скористатися правом на отримання податкової знижки за 2022 рік  необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2023 року.

 

Про відновлення відповідальності бізнесу за порушення фіскалізації готівкових операцій обговорювали у податковій

В Буській ДПІ триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо інформування платників податків та громадськості з нормами Закону України № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей  оподаткування  у період дії воєнного стану».  

Під час спілкування з платниками заступник начальника Буської ДПІ Андрій Романів проінформував присутніх про основні положення Закону №3219, зокрема, акцентував увагу на відновленні відповідальності бізнесу за порушення фіскалізації готівкових операцій під час торгівлі чи надання послуг. З 1 жовтня 2023 року законодавством передбачені штрафні санкції для всіх платників податків, які не надають відповідних розрахункових документів, здійснюють операції з використанням ПРРО/РРО на неповну суму вартості проданих товарів чи не проводять розрахункові операції через РРО/ПРРО. Суб’єктам господарювання надано тематичні інформаційні матеріали та всю необхідну інформацію про реєстрацію програмного РРО через Електронний кабінет.

Також обговорені питання, пов’язані з особливостями оподаткування у період дії воєнного стану для платників, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплати податкових зобов’язань по єдиному податку та єдиному внеску, легалізації трудових відносин та інше.

 

 

 

                                                                                                    Буський сектор організації роботи

                                                                                                                  управління організації роботи

                                                                                                                     ГУ ДПС у Львівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь