30 вересня бібліотеки Бущини відзначили своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек
З цієї нагоди у методичному залі Буського міського Народного дому бібліотечна спільнота, читачі, представники влади та громадськості зібралися на бібліотечний форум, який мав дуже символічну назву «Бібліотека – простір для єднання».
У своїй більшості сучасні бібліотеки – це не просто книгозбірні, а комфортні місця, де можна поспілкуватися з однодумцями, обмінятися інформацією, провести час із користю та збагатитися позитивними емоціями, набути нових навичок, отримати нові знання. І дуже хочеться, аби бібліотеки нашої громади стали такими сучасними просторами для спілкування. Водночас розуміємо, що такі зміни не відбудуться за один день, потрібно здійснити якісні реформи, врахувати всі за і проти, і перш за все, дослухатися до думки громади щодо того, яка саме бібліотека їй потрібна.
Цьогоріч святкування є особливим, адже Буській міській бібліотеці імені І.Котляревського виповнилося 80 ювілейних років. У 1944 році бібліотека відновила свою роботу після закриття у 1939 році. Сьогодні наша бібліотека – це уже поважна пані у віці з такою ж багатою історією, у якій було все – часи піднесення та застою, централізації, економічної кризи та закриття сільських філій, оптимізації мережі, впровадження у роботу нових інформаційних технологій із використанням Інтернету, децентралізації та ще багато інших перипетій. Нелегкі часи переживають наші книгозбірні і сьогодні, в часі війни. Але саме тепер наша робота з медіаграмотності важлива, щоб люди навчилися краще розпізнавати фейки, не велися на маніпуляції та не поширювали російські наративи. Освіта та культура, українська самоідентифікація – це те, чого страшенно боїться росія.
Професійне свято – це ще один привід нагадати нашій громадськості, суспільству та владі про те, що є такі люди – бібліотекарі, і роль їх у формуванні нашої української ідентичності є вагомою.
Від імені Буського міського голови Ростислава Сліпця привітала працівників бібліотек з професійним святом та ювілеєм, вручила подяки секретар Буської міської ради Людмила Рудіон, яка свого часу працювала у Буській книгозбірні.
Щирі слова подяки за самовіддану працю з нагоди професійного свята бібліотекарі отримали від начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Буської міської ради Марії Ричель.
Також на свято завітали і наші партнери та добрі друзі Буської міської бібліотеки – поетка, член Національної спілки письменників України Валентина Лотоцька, краєзнавиця Людмила Ціхоцька, краєзнавець та голова товариства «Бужани» Михайло Зозуля.
Приємно, що ювілей бібліотеки разом з нами святкували ветерани бібліотечної справи – Оксана Стецик, яка впродовж сорока років очолювала бібліотеки Бущини, а також Марія Головата, Ганна Мушак, Марія Репецька та Катерина Татарин.
Незабутні враження бібліотекарям та гостям свята подарували надбужанські соловейки Вікторія Варварич та Магдалина Король, у виконанні яких прозвучали пісні «Україна – це ти» та «Україна моя».
Цінними для Буської міської бібліотеки є книги, подаровані нашими друзями і партнерами – Людмилою Рудіон, Людмилою Ціхоцькою, Валентиною Лотоцькою та Михайлом Зозулею. Дякуємо Буському міському голові Ростиславу Сліпцю за підтримку і допомогу в організації святкового бібліофоруму з нагоди 80-річчя Буської книгозбірні.