Керівництво міської ради вшанувало пам'ять закатованих у колишній катівні НКВС
Сьогодні, 23 листопада, керівництво Буської міської ради на чолі з головою Ростиславом Сліпцем разом з настоятелем міського храму Св.Ап.Петра і Павла, отцем-деканом Петром Салабаєм побували біля будівлі колишньої катівні НКВС, де в її підвалах були замордовані десятки наших земляків, переважно українців, яких комуністичний режим підозрював у підтримці ОУН-УПА, або просто звинувачував без будь-яких підстав: хліборобів, лікарів, вчителів.
Учасники вшанування помолилися, запалили свічки та поклали квіти до меморіальної плити з іменами та прізвищами закатованих.
Сьогодні такі катівні є символами радянського терору. На багатьох із них встановлено меморіальні дошки, як це є у Буську.
Ці місця мають велике значення для збереження історичної пам’яті про трагічні сторінки історії, які випали на долю нашого народу.
Довідково. Катівня НКВС у Буську є одним із трагічних символів радянських репресій на території України. Будівля використовувалася радянськими органами для утримання та катувань місцевих жителів, серед яких були як українці, так і євреї та поляки.
На початку німецько-радянської війни, у червні 1941 року, під час відступу радянських військ, у підвалах катівні були знайдені тіла десятків закатованих людей. В'язнів, нібито для "допиту", виводили з камер і вбивали пострілами в потилицю. Для приховування злочину звуки пострілів намагалися заглушити мотоциклами, які працювали поруч. Загиблих захоронювали в братських могилах.